جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
روزنامه جمهورى اسلامى « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

آمريكا با ترويج فساد و دوركردن جوانان از روحانيت
قصد جبران شكست خود از انقلاب را دارد

آيت الله فاضل لنكراني در جمع طلاب و فضلاي حوزه علميه شهرستان بناب بااشاره مسئوليت سنگين روحانيت در برابر جامعه گفتند : مردم دنباله روي روحاني باسواد و پاك و سالم هستند.
به گزارش خبرنگار رسا ، آيت الله فاضل لنكراني در ديدار با طلاب و فضلاي حوزه علميه بناب ، بااشاره به تحت فشاربودن شيعيان عراق گفتند : تمام گروه هاي مختلف در عراق برضد شيعه متفق هستند و مي ترسند كه در جريان انتخابات قدرت به دست شيعيان بيافتد. ايشان افزودند : شيعه همانند امام اول خود ، از آغاز مظلوم بوده و اينك نيز مظلوم است و تمام دنيا در برابر شيعه ايستاده اند و مي خواهند ضربه هاي شديد بزنند.
ايشان بااشاره به اينكه همه سياست ها بر ضدشيعيان است ، اظهارداشتند : وقتي برضد شيعيان كار مي كنند چه كسي وظيفه دارد از شيعيان حمايت كند غير از ما و شما و روحانيت حوزه چه كسي بايد از شيعه حمايت كند وقتي كه مشخص است ما در مورد حمايت شيعه مسئوليت سنگيني داريم بايد خود را براي آينده تشيع و اسلام آماده كنيم .
آيت الله فاضل لنكراني با تبيين آمادگي ها لازم براي طلاب جهت دفاع از كيان تشيع و اسلام گفتند : بايد سرمايه علمي داشته باشيم تا در برابر بيگانگان خضوع نكنيم بلكه ديگران در مقابل ما خضوع كنند. اگر رشد علمي خودمان را متوقف و وقت خود را صرف تعطيلي كنيم ، خسارت بزرگي بر تشيع وارد مي شود. بحث بي حالي براي درس خواندن نيست بلكه بحث از مسئوليت سنگين است . ما در لباس حمايت از شيعه خودمان را مطرح نموده ايم و به اين هم افتخار مي كنيم ولي آيا به وظايف و مسئوليت خود درست عمل مي كنيم
اين مرجع تقليد با بيان اينكه مي خواهند جوانان را منحرف كنند ، گفتند : وسايل ارتباط جمعي همه براي انحراف جوانان برنامه ريزي شده اند و مي خواهند با صحنه هاي مبتذل هيچ عقيده اي براي جوانان باقي نگذارند.
آيت الله فاضل لنكراني بااشاره به سخنان يكي از علماي كربلا كه در ديدار با ايشان گفته بود آمريكا در عراق دنبال اهداف بالاتري مي گردد ، گفتند : هدف آمريكا از كشتن ناموس مردم ، غارت و هتك حرمت نيست بلكه بالاتر از اين مي خواهند فرهنگ ضداسلامي خودشان را بين جوانان عراقي نشر دهند و عقيده و فكر جوانان عراقي را تغيير دهند تا جوان عراقي هيچ تمايلي براي حضور در حرم امامان معصوم (ع ) نداشته باشد.
آيت الله فاضل لنكراني با بيان اينكه تحصيل براي شيعه از مهم ترين نيازها است ، خطاب به طلاب گفتند : وقتتان را به بطالت نگذرانيد. نگوييد من . يك نفر هستم و از من كاري ساخته نيست . امام خميني (ره ) هم يك نفر بود ولي با سرمايه علمي و معنوي و با دقت نظر در مسايل و بدون اتكا به قدرت هاي بيگانه رشد كرد و مردم از وي تبعيت كردند ، خلوصي كه امام خميني (ره ) ابراز مي كرد در قلب مردم رسوخ مي نمود و با پشتوانه قراردادن اعتقادات مردم ايران حركت و انقلاب را برپا كرد.
ايشان در ادامه افزودند : آمريكا از اين انقلاب شكست خورده و تلاش مي كند از راه هاي مختلف تزريق اعتقادات فاسد و دوركردن جوانان از روحانيت ، شكست خود را جبران نمايد.
آيت الله فاضل لنكراني گفتند : بايد قبول كنيم كه تقصيرات و خللي در كارهايمان داريم و اين باعث شده است ، جوانان از روحانيت برگردند. اين رويكرد جوانان از روحانيت يا به خاطر مسايل علمي است يا اعتقادي ، مردم به دنبال روحاني سالم هستند و بي جهت نيست كه از كسي تنفر پيدا مي كنند.
ايشان درباره ارتباط طلبه با جامعه اظهار داشتند : نخست سرمايه علمي تهيه و بعد با جامعه ارتباط برقرار كنيد. اگر كسي احساس كند كه شما رشد علمي نداريد ، به شما توجه نخواهد كرد. حب و بغض مردم براساس ملاك است و ما روحانيت بايد نقايص خود را برطرف كنيم . تمام نيت شما طلبه ها در آينده اين باشد كه در خدمت شيعه باشيد و از اين طريق وظيفه خود را انجام دهيد.