جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
روزنامه جمهورى اسلامى « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

مسئولين پايه هاى دينى و معيشتى مردم را تقويت كنند

بخش خبري شهرستان : حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني در پايان درس خارج فقه خود بمناسبت محرم و ايام الله دهه فجر در سخناني تاكيد كردند مسئولين بايد پايه هاي ديني و معيشتي مردم را تقويت و فريضه امر به معروف و نهي از منكر در جامعه را هرچه بيشتر احيا نمايند.
ايشان در رابطه با قيام اباعبدالله الحسين عليه السلام فرمودند امام حسين در زمان خود و بعد از معاويه ملاحظه فرمود كه با حكومت يزيد اساس اسلام از بين خواهد رفت و بايد با شهادت خويش و اصحاب و اسارت اهل بيت مسئوليت خود را نسبت به حفظ و بقا دين اسلام ادا نمايد. درس بزرگ ما از عاشورا آن است كه همه ما نسبت به حفظ دين و بقا آن در جامعه مسئوليم . بايد روحانيت محترم و مبلغين درسهاي بزرگ عاشورا را براي مردم بيان نمايند و مسئله امر به معروف و نهي از منكر كه مهمترين دستگاه نظارتي و قويترين نهاد نظارتي است را تقويت نمايند. در اسلام با توجه به اين فريضه مهم مرد نسبت به زن و بالعكس و انسان نسبت به جامعه و همه اقشار نسبت به يكديگر , مسئولند و بايد همه تلاش نمائيم تا اين فريضه در جامعه ما احيا شود و از اين طريق محبت و اعتقاد خودمان را نسبت به امام حسين محكم نمائيم .
ايشان با اشاره به ايام الله دهه فجر انقلاب اسلامي فرمودند : امام خميني با سرمشق قرار دادن عاشورا توانست اين نهضت عظيم را برپا نمايد. قيام حضرت امام و انقلاب اسلامي برگرفته از قيام سالار شهيدان و درسي از درسهاي آنحضرت است . مردم ما بايد بدانند كه حكومت طاغوت براي مال و نواميس و عزت مردم و از همه مهمتر براي دين و اعتقادات آنها هيچ اعتباري قائل نبود و بلكه درصدد هدم آن بود و تاريخ زندگي پهلوي شاهد آن است . بايد همه ما قدر اين انقلاب را بدانيم و مسئولين بايد ارزش و اهميت مردم عزيز را بدانند و براي خدمت به آنان هرچه بيشتر تلاش نمايند. مسئولين بدانند كه با توجه به آيه شريفه « ان مكناهم في الارض » خداوند انتظار دارد كه بعد از تحقق اين حكومت پايه هاي ديني و معيشتي مردم را تقويت كنند و فريضه امر به معروف را هرچه بيشتر احيا نمايند.