جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
روزنامه جمهورى اسلامى « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

آيت الله العظمي فاضل لنكراني
شركت در انتخابات در شرايط فعلي كه استكبار جهاني حالت جنون پيدا كرده است عقلاً و شرعاً لازم است.

بخش شهرستان : آيت الله العظمي محمد فاضل لنكراني از مراجع تقليد , در پيامي به مناسبت نهمين دوره انتخابات رياست جمهوري , شركت در اين انتخابات را به ويژه در اوضاع كنوني كه استكبار جهاني حالت جنون پيدا كرده است , عقلا و شرعا لازم دانستند.
متن پيام آيت الله العظمي فاضل لنكراني به اين شرح است :

بسم الله الرحمن الرحيم

بعد الحمد والصلاه , به پيروي از دستورات مكرر و توصيه هاي متعدد حضرت امام خميني (قدس سره الشريف ) مبني بر لزوم شركت در انتخابات خصوصا انتخابات رياست جمهوري كه ضامن تداوم انقلاب و حافظ نظام جمهوري اسلامي است كه صدها هزار شهيد و جانباز براي تاسيس و تداوم آن جانفشاني و ايثار نموده اند , شركت در انتخابات مزبور خصوصا در شرايط فعلي كه استكبار جهاني حالت جنون پيدا كرده لازم است عقلا و شرعا.
ملت متدين كسي را انتخاب نمايد كه اولا متعهد به اسلام و انقلاب و ملزم به مكتب اهل بيت عصمت و طهارت كه همه بركات جمهوري اسلامي از آن است , باشد , و ثانيا در رابطه با وضع معيشتي مردم و حل مشكلات آنان كوشا باشد. گرچه اينجانب در دوره هاي گذشته مكررا نسبت به فقر و فساد و گراني تذكراتي داده ام , اما مع الاسف نتيجه اي حاصل نگرديد انتظار اكيد دارم كه رئيس جمهور منتخب نسبت به اين امور ساعي باشد. و ثالثا در رابطه با سياست خارجي خصوصا استكبار جهاني كه هر روز در فكر توطئه و نقشه عليه ايران و حكومت اسلامي است آشنايي كامل داشته باشد. پيداست در اين رابطه از تحقيق و تفحص كامل بايد استفاده شود. اگر ما در برابر يك امر جزئي خود را موظف به تحقيق و تجسس مي دانيم آيا در اين امر كه ارتباط با مهمترين ركن حكومت دارد نبايد تفحص شود و بايد كسي را انتخاب كنيم كه بتوانيم جوابگوي خداوند متعال باشيم انشاالله

محمد فاضل لنكرانی
24/3/84