جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
روزنامه جمهورى اسلامى « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني
علماء،خطبا و اهل قلم براي حفظ مكتب شيع تلاش كنند.

بخش خبري شهرستان : اعضا برگزاري كنگره ميراث علمي و معنوي حضرت زهرا(س ) با حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني ديدار نمودند.
آيت الله العظمي فاضل لنكراني در اين ديدار طي سخناني اظهار داشتند : لازم است در زمان ما نسبت به شيعه و معرفي اين مكتب توجه بيشتري شود. بايد امروزه ابعاد بسيار وسيع و گسترده اين مكتب عزيز را به مردم دنيا معرفي نمائيم . ما معتقديم در پرتو مكتب شيعه و شناسائي الگوهاي اين مكتب خصوصا اميرالمومنين علي عليه السلام و فاطمه زهرا سلام الله عليها مي توانيم حقيقت اسلام و هدف بزرگ پيامبر(ص ) را محقق سازيم .
امروزه دشمنان اسلام و گروههاي مخالف اسلام از وهابيت و يهود و صهيونيزم و آمريكائيها , گويا همه اجماع و اتفاق بر ضديت بر شيعه نموده اند. ما بايد مراقب توطئه ها و نقشه هاي اينها باشيم در اين شرايط آنچه كه براي ما مقدور است تاسيس مجالس و محافل و كنگره ها براي معرفي حضرت زهرا سلام الله عليها و امثال ايشان است .
شما ملاحظه فرموديد كه از چندين سال پيش براي تخريب و تضعيف مكتب اهل بيت عليهم السلام دشمنان داخلي و خارجي اقداماتي را انجام دادند و بحمدالله مردم عزيز ما كه حقا پيرو ولايت و مدافع اهل بيت هستند و با برگزاري دستجات و عزاداري هاي مفصل پاسخ مناسبي دادند و من از همه آنان تشكر مي كنم و بدانند خدمت به اهل بيت و تعظيم آنان خدمت بزرگي به پيامبر(ص ) است .
اين خطبه اي كه حضرت دارند واقعا در حد كرامت و اعجاز است . كسي كه بزرگترين مصيبت يعني وفات پيامبر بر او وارد شده و ستمهاي زيادي به او وارد شده چنين كلماتي بگويد كه واقعا كرامت حق تعالي است از ايشان صادر شده است . اهل فكر و مردم بايد در اين خطبه كه معارف و حقايق بسيار زيادي در آن است تامل نمايند.
شما ملاحظه مي فرمائيد كه فاطمه زهرا(س ) در برابر چه شورائي و چه افرادي ايستاد كه با قوي ترين حيله ها و تزويرها هدف خودشان را طوري پياده نمودند كه ظاهرسازي مناسبي هم در آن باشد.
به نظر ما شيعه در اين زمان از هر زمان ديگري بيشتر نياز به حمايت دارد , اگر بخواهيم هويت ما و حقيقت ما كه همان اسلام راستين و تشيع است حفظ شود بايد فعاليت نمود و علماي بزرگ ما , خطبا و روحانيين , فضلا و اهل قلم هر كدام بايد به سهم خويش در اين رابطه فعاليت نمايند. بايد اين را مهمترين وظيفه شرعي در زمان خودمان قرار دهيم .
ايشان در خاتمه از زحمات مسئولين اين كنگره خصوصا آقاي سيدان تشكر نمودند و براي همه آرزوي توفيق كردند. و از اينكه اين كنگره در جوار مرقد حضرت رضا عليه السلام كه رمز تشييع و سمبل تشييع است برگزار مي شود , اظهار خوشوقتي نمودند.
قبل از ديدار , آيت الله سيدان رئيس كنگره ميراث علمي و معنوي حضرت زهرا(س ) گزارشي از برنامه هاي كنگره ارائه نمود.