جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
روزنامه جمهورى اسلامى « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

آيت الله فاضل لنكراني در ديدار مسئولين عقيدتي سياسي نيروي هوايي ارتش:
حضور روحانيون در عقيدتي سياسي ارتش و سپاه از بركات الهي است

بخش خبري شهرستان : مسئولين عقيدتي سياسي نيروي هوايي ارتش بامرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني ديدار كردند.
در اين ديدار پس از ارائه گزارشي از فعاليتهاي اين گروه , آيت الله فاضل لنكراني در سخناني اظهار داشتند : مساله عقيدتي سياسي در ارتش و سپاه يكي از بركاتي است كه خداوند به اين دو نيرو عنايت فرموده تا از نظر آشنايي با احكام و قرآن و حديث هيچگونه مشكلي نداشته باشند. اين دو نيرو كارشان عبادت است , خدمت به مملكت شيعي اجرش پيش حقتعالي فوق العاده و بسيار است و وجود روحانيون دراين قسمت از نعمتهاي الهي است . كارهاي خوبي صورت مي گيرد واقعا گاهي از اوقات نيروهائي هستند كه با مسائل ابتدايي ديني آشنانيستند و پس از ورود به اين نيروها با آگاهي كامل از مسائل ديني وارد اجتماع مي شوند. و اين مرهون خدمات شما است و ريشه اين امر در زمان حضرت امام (قدس سره ) درست شد و ما امروز از بركات و آثار آن بهره مند هستيم و همه اينكارها لطف الهي است كه شامل شماها شده است و شكراين توفيق موجب اجر مضاعف خواهد بود.
ايشان در ادامه گفتند : توجه به اين نكته لازم است كه خيلي فرق است بين كساني كه با روحانيون و اهل علم سرو كار دارند و ديگران كه آشنائي ندارند. من از خداوند بزرگ توفيق و تداوم خدمات شما را نسبت به اسلام و انقلاب مسئلت دارم . اگر چه مرهون آثار و بركات شهدا هستيم و اين شهداي بزرگ در اين دو نيرو بودندكه حماسه آفريدند ولي كار شما يك كار زيربنايي است كه شهيدپرور است و به معنائي از اجر شهادت نيز بالاتر است و اين كار شما عبادي است و خدمت به مملكت شيعي است كه در پهنه گيتي به نام همين كشور است كه ملت و حكومتش شيعي هستند و اين توفيقات همينطوري اتفاق نيفتاده بلكه توفيقات حضرت حق است و بايد قدرداني كرد و بدانيد اين زندگي بزودي سپري ميشود و همه ما رهسپار ديار حضرت حقيم و به جائي ميرويم كه فقط اعمال و عقائد مطرح است , نه درجات اجتماعي در دنيا و آنچه انسان را بالا مي برد اعتقاد و اعمال ديني است.
آيت الله العظمي فاضل در پايان گفتند : از همه شما تشكر ميكنم اميدوارم كه به همه مسئولين دلسوز خداوند توفيق بيشتر عنايت فرمايد.