جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
روزنامه جمهورى اسلامى « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني :
بامقاومت حزب الله در برابر اسرائيل , تمام اسلام در برابر تمام كفر قرار گرفته است

بخش خبري شهرستان : حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني با انتقاد از بي تفاوتي دولتهاي اسلامي در برابر جنايات رژيم صهيونيستي اظهار داشتند : با مقاومت حزب الله در برابر اسرائيل , تمام اسلام در برابر تمام كفر قرار گرفته است.
ايشان كه در ديدار طلاب حوزه هاي علميه سراسر كشور شركت كننده در ششمين اردوي تربيت معلم قرآن كريم سخن مي گفتند , با اشاره به جريانات اخير و حوادث مهم جاري در لبنان فرمودند : مقاومت نيروهاي حزب الله امروزه تداعي همان معني را دارد كه پيامبر اكرم (ص ) درباره اميرالمومنين علي عليه السلام در مقابل با عمروبن عبدود فرمود كه : لقد برزالاسلام كله الي الكفر كله » امروزه همينطور است كه تمام اسلام در مقابل تمامي كفر قرار گرفته است .
آيت الله فاضل لنكراني ضمن انتقاد شديد از دولتهاي اسلامي منطقه فرمودند : روشن است كه طراحي اين عمليات از قبل تحت فرماندهي آمريكا و با موافقت اين دولتهاي بي تفاوت بوده است و اين دولتها بدانند كه در آينده اسرائيل به مقابله با آنان هم خواهد پرداخت .
ايشان ضمن اشاره به لزوم وحدت بين مسلمانان فرمودند علما و جهان اسلام امروز بايد بيدارتر از گذشته باشند و بدانند اسلام عزيز در شرائط بسيار حساس است و همانطوريكه قبلا در پيام مربوط به لبنان گفتم , امروزه دشمنان نقشه هاي فراواني را براي منهدم نمودن اسلام طراحي كرده اند.
ايشان از همه مسلمانان خواستند از هر طريق ممكن حزب الله و مردم مسلمان لبنان را ياري نمايند و قطعا اين امر مرضي پيامبر اكرم (ص ) و امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف خواهد بود.
آيت الله العظمي فاضل لنكراني در بخشي ديگر از سخنانشان فرمودند : اصلي ترين منبع احكام شرع و دستورات دين ما « كتاب الله » است . كه مورد توجه خاص همه فرق اسلامي است . كه اگر كوچكترين خدشه اي در اين كتاب مقدس وارد شود همگان با جديت كامل به مقابله برمي خيزند. از اين رو آشنايي هرچه بيشتر با قرآن از ضروريات است كه بر ما لازم است در راستاي آن كوشا باشيم . و اين كه شما برادران عزيز در اين زمنيه فعاليت مي كنيد بسيار جاي قدرداني و تشكر دارد.
ايشان ضمن توصيه به فراگيري به علوم مختلف قرآني , آشنايي با تفسير قرآن را در راس آن دانستند و ضمن معرفي برخي از مهمترين تفاسير قرآن به نقد و بررسي گوشه اي از آن تفاسير پرداختند.
آيت الله فاضل لنكراني حاضران را به حفظ قرآن و تدبر در آن توصيه نموده و رشد و تعالي انسان را در انس با قرآن و رعايت آن برشمردند و فرمودند : شرايط فعلي فرهنگي جامعه ايجاب مي كند كه تلاش و كوشش در اين زمينه دوچندان شود.
و بدانيد كه از بركات و آثار قرآن كه يكي از آنها رفع مشكلات در دنيا و آخرت است , بهره مند خواهيد شد.
در ابتداي اين ديدار سرپرست گروه طلاب حوزه هاي علميه سراسر كشور شركت كننده در ششمين اردوي تربيت معلم قرآن كريم گزارشي از فعاليتهاي اين اردو ارائه نمود.