جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
روزنامه جمهورى اسلامى « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

نظر آيت الله العظمي فاضل لنكراني در مورد دستخط منسوب به امام زمان عليه السلام


روزنامه جمهوري اسلامي - (بخش شهرستان) حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني در پاسخ به سئوالي درباره دستخط منسوب به امام زمان عليه السلام اينگونه دستخط ها را مجعول اعلام نموده و چنين اقداماتي را با اهداف مادي و يا از روي جهالت دانستند.
متن دستخط منسوب به امام زمان عليه السلام و متن سئوال و جواب از نظر خوانندگان گرامي ميگذرد با اين توضيح كه متاسفانه افراد شياد در سالهاي اخير با سواستفاده از علاقمندي مردم به دين و البته به دليل ناآگاهي هائي كه در زمينه مذهبي وجود دارد با توسل به اين قبيل اقدامات لطمات سنگيني به دين زده اند. تاسف بيشتر اينكه نه تنها در برابر اين سواستفاده ها اقدام موثري براي بالا بردن سطح آگاهي مردم و كوتاه كردن دست شيادان و سوداگران بعمل نميآيد بلكه بعضي رسانه ها نيز بصورت غيرمستقيم و البته بدون آنكه بخواهند به اين معضل بزرگ دامن مي زنند.
متن دستخط منسوب به امام زمان عليه السلام
اناالمهدي المنتظر اقمت الصلوه في مسجدكم و اكلت ما اكلتم و دعوت لكم فادعوالي بالفرج (من مهدي منتظر در مسجد شما نماز اقامه كردم و از غذاي شما خوردم و براي شما دعا كردم پس شما براي فرج من دعا كنيد).
متن سئوال
بسم الله الرحمن الرحيم ـ محضر مرجع الشيعه حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني دامت بركاته .
بعدالتحيه والسلام و با آرزوي صحت و توفيق روزافزون براي حضرتعالي به عرض مي رساند : اخيرا دست نوشته اي به عنوان نامه اي كه توسط حضرت حجه بن الحسن امام زمان ارواحنافداه نوشته شده از سوي جرياني خاص منتشر و در برخي كتب و مجلات و سررسيدهاي مرتبط با آن جريان درباره اش تبليغات و قلمفرسائي شده است . مردم هم بعضي آنرا نامه صادره از معصوم (ع ) تلقي كرده گروهي مرددند. طبق فرمايش منقول از خود آنحضرت : اماالحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي روات حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجه الله از حضرتعالي استفسار مي شود آيا واقعا اين دست نوشته قابل انتساب به معصوم صلوات الله و سلامه عليه هست يا نيست . بينوا توجروا. والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته . تصويري از نامه مذكور را در صفحه مقابل مشاهده مي فرمائيد.
قم شعبان المعظم 1427 سيد محمد حسين موسوي .
متن پاسخ
بسمه تعالي ـ دست نويس مقابل مجعول و براي رسيدن به اهداف مادي و اغراض دنيوي و يا از روي جهالت جعل شده و نظائر آن در اين زمان فراوان است .
محمد فاضل لنکراني
2 رمضان 1427