جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
روزنامه جمهورى اسلامى « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

حكم وجوب قتل عاملين توهين به پيامبر اكرم (ص ) در روزنامه " صنعت " جمهوري آذربايجان


بخش خبري شهرستان : حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني در پاسخ به جمعي از مقلدين در جمهوري آذربايجان عاملين توهين به پيامبر اكرم (ص ) در روزنامه " صنعت " جمهوري آذربايجان را واجب القتل دانستند. متن نامه مقلدين و پاسخ آيت الله فاضل لنكراني ذيلا از نظر خوانندگان مي گذرد :
بسمه تعالي
حضور محترم مرجع عاليقدر جهان شيعه آيت الله العظمي حاج شيخ محمد فاضل لنكراني (دام عزه)
با سلام اخيرا يكي از روزنامه هاي جمهوري آذربايجان به نام " صنعت " مقاله ي رافيق تقي روزنامه نگار مرتد آذري را در صفحات خود درج نموده است كه مورد خشم و غضب مسلمانان منطقه قرار گرفته است . (همين مقاله همراه با ترجمه خدمتتان تقديم مي گردد.) نويسنده مقاله با تحليلي مي كوشد اروپا و دين آن را كه مسيحيت است از هر لحاظ برتر خاورميانه و دين آن را كه اسلام است از هر جهت پست و بي ارزش نشان بدهد. او در قسمتي از مقاله ساحت مقدس حضرت رسول اكرم (ص) را با كلمات ناپسند و نالايق توهين كرده تمامي مقدسات اسلام را به تمسخر گرفته و در پايان مقاله اعلام كرده است كه همه اين مطالب را آگاهانه از روي عمد نوشته است و باز هم خواهد نوشت .
ضمنا همين روزنامه بارها مقدسات اسلام را مورد هجوم و تحقير قرار داده حتي در چند شماره خود كتاب منفور "آيات شيطاني" سلمان رشدي را منتشر كرده است .
سئوال :
وظيفه مسلمانان در قبال اين امر غيرقابل تحمل چيست
مقلدين حضرتعالي از آذربايجان

بسمه تعالي
چنين شخصي چنانچه مسلمان زاده باشد با اعترافات مذكور مرتد است و چنانچه كافر بوده از مصاديق ساب النبي است و در هر صورت برفرض چنين اعترافاتي قتل او بر هر كسي كه دسترسي داشته باشد لازم است و مسئول روزنامه مذكور كه چنين افكار و عقائدي را با علم و توجه منتشر مي كند همين حكم را دارد. خداوند اسلام و مسلمين را از شر دشمنان حفظ فرمايد يريدون ليطفوا نورالله بافواهم والله متم نوره ولوكره الكافرون .
محمد فاضل لنکراني
4/9/85