جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
جمهوري « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

آيت الله العظمي فاضل لنكراني به لقاالله پيوست (27/3/1386)

قم ـ خبرنگار روزنامه جمهوري اسلامي : مرجع بزرگ جهان تشيع مجاهد خستگي ناپذير فقيه اصولي زمان حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني به لقاالله پيوست .

آيت الله العظمي محمد فاضل لنكراني كه پنج شنبه گذشته پس از ادامه مداوا از كشور انگلستان به تهران بازگشته بود مقارن ساعت 15 ديروز به دليل نارسايي قلبي و شدت بيماري در بيت خود دارفاني را وداع گفت .

معظم له كه چندي پيش در يكي از بيمارستانهاي تهران بستري بود و براي ادامه مداوا به يكي از بيمارستانهاي تخصصي لندن اعزام شده بود به اصرار خود به تهران بازگشت و در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا(س ) به ديار باقي شتافت .

به همين مناسبت از سوي دفتر آيت الله العظمي فاضل لنكراني اطلاعيه اي به شرح زير صادر شد :

بسم الله الرحمن الرحيم
انالله و انااليه راجعون

در ايام شهادت فاطمه زهرا سلام الله عليها كه همگان غرق در عزايند مرجع بزرگ جهان تشيع و مدافع كم نظير ولايت و امامت و مجاهد استوار و خستگي ناپذير فقيه و اصولي زمان حضرت آيت الله العظمي آقاي حاج شيخ محمد فاضل لنكراني رضوان الله عليه به ملكوت اعلي پيوست و همه امت اسلام و پيروان اهل بيت عصمت و طهارت خصوصا مقلدان ايشان را غرق در ماتم ساخت . اين مصيبت بزرگ را به ساحت مقدس ولي الله الاعظم امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف و مراجع عظام تقليد خصوصا رهبر معظم انقلاب و حوزه هاي علميه تسليت عرض مي نمائيم . خداوندا اين مصيبت عظمي را بر همگان آسان و بر همه صبر و اجر عنايت فرمايد.

دفتر حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني رضوان الله عليه

به گزارش خبرنگار ما بعدازظهر ديروز مراجع عظام صافي گلپايگاني مكارم شيرازي و صانعي و حضرات آيات سبحاني ملكا حسيني بوشهري و معاون سياسي و امنيتي استاندار و فرماندار قم در دفتر آن فقيد سعيد حضور يافته و مراتب تسليت و همدردي خود را ابراز داشتند.

در پي ارتحال آيت الله فاضل لنكراني شهر مقدس قم در ماتم فرو رفته و بيت معظم له ميزبان عزاداران است .

همچنين صداي قرآن از مساجد و تكاياي قم پخش مي شود و بيوت آيات عظام ميزبان شيعيان سوگوار در رحلت اين عالم رباني هستند.

استانداري قم نيز به مناسبت ارتحال حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني 5 روز عزاي عمومي در استان قم اعلام كرد و به همين مناسبت ادارات و نهادها امروز در استان قم تعطيل است .

اين گزارش حاكي است پيكر مطهر آيت الله فاضل لنكراني ساعت 8 صبح دوشنبه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س ) در قم تشييع مي شود.

پيكر اين عالم رباني از مسجد امام حسن عسگري (ع ) در قم تشييع و پس از عبور از ميدان مطهري خيابان اراك خيابان حجتيه و خيابان ارم به سمت حرم مطهر تشييع و در جوار كريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه (س ) و ديگر علماي بزرگ جهان تشيع ازجمله آيت الله گلپايگاني آيت الله خوانساري آيت الله ميرزا هاشم آملي آيت الله حائري و ديگر مراجع فقيد جهان به خاك سپرده مي شود.