جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
جمهوري « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

ايران اسلامي در سالروز شهادت فاطمه زهرا(س ) به سوگ نشست (29/3/1386)

بخش خبر شهرستان : در سالروز شهادت سيده النساالعالمين حضرت فاطمه زهرا(س ) سرتاسر ايران اسلامي غرق عزا و ماتم شد.

بنابر گزارشات رسيده از مركز استانها و شهرستانهاي كشور مردم عزادار با برپايي مجالس سوگواري در مساجد و تكايا و سياه پوش كردن فضاي شهر از مقام يگانه دخت رسول اسلام تجليل نموده و سخنرانان و مداحان در شان و منزلت آن بانوي بزرگوار به سخنراني ومداحي پرداختند.

اين گزارش مي افزايد ديروز شهر مقدس قم در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س ) ام ابيها رنگ و بوي ديگري به خود گرفت و مردم عزادار علاوه بر سوگواري آن بانوي گرامي در تشييع پيكر مطهر يكي از دوست داران آن حضرت آيت الله فاضل لنكراني نيز شركت كردند.

مردم قم امسال در سوگ شهادت دختر گرامي پيامبر اعظم (ص ) عاشقانه تر از گذشته به سر و سينه زدند و در تكريم آن بانوي يگانه اسلام عزاداري كردند.

دسته جات عزاداري كه در پيشاپيش آنان علما و روحانيون حضور داشتند از مناطق مختلف شهر به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س ) حركت نموده و سيل جمعيت نشانگر واقعيتي از عشق و ارادت خالصانه مردم به خاندان عصمت و طهارت (ع ) بود.

دسته هاي سينه زن و زنجيرزن در حاليكه در غم و فقدان بانوي گرامي اسلام بر سر و سينه مي زدند با عبور از خيابانهاي اصلي شهر در بارگاه ملكوتي حضرت معصومه (س ) اجتماع كرده و به عزاداري مشغول شدند.

مردم دوست دار ولايت با دلي پر خون با برپايي دسته جات عزاداري و سوگواري در سوگ جانكاه حضرت فاطمه زهرا(س ) بر سر و سينه زدند و به ياد مظلوميت هاي آن بانوي گرامي اسلام اشك ماتم ريختند.

شهر قم از چند روزگذشته به مناسبت ايام سوگواري آن حضرت سياه پوش شده بود و صداي نوحه خواني از هر گوشه شهر به گوش مي رسيد.

حرم مطهر حضرت معصومه (س ) نيز شاهد حضور انبوه عاشقاني بود كه بر سر و سينه زنان شهادت آن بانوي گرامي اسلام را به حضرت فاطمه معصومه (س ) تسليت مي گفتند.

زائران حرم حضرت فاطمه معصومه (س ) نيز همگام با مردم اين شهر با شركت در آيين هاي عزاداري در غم جانكاه حضرت فاطمه زهرا(س ) سوگواري كردند.

همچنين شهر مشهد مقدس در سالروز شهادت ام ابيها حضرت فاطمه (س ) پذيراي سوگواران عزادار اين بانوي بزرگ بود. سوگواران فاطمي از آغازين لحظات صبح ديروز در قالب هيات هاي عزاداري از مساجد و تكايا به سوي حرم مطهر حضرت رضا(ع ) به راه افتادند.

غم فقدان شهادت بزرگ بانوي اسلام در گوشه گوشه اين شهر مقدس طنين افكنده بود و در اين ميان استقرار خيمه هاي عزاداري در مناطق مختلف شهرچشمگير بود.

همچنين در كنار گنبد گلدسته و صحن هاي بارگاه حرم رضوي (ع ) سر در منازل و معابر خيابان ها ميدانها ادارات حسينيه ها و مساجد شهر مشهد با نصب پرچم و بيرق سياه پوش بود.

در اين ميان در گوشه گوشه شهر مراسم ذكر فضائل و مناقب حضرت صديقه كبري (س ) برپا شده بود تا بدين طريق بزرگ منشي بانوي دوعالم را در سالروز عزايش پاس دارند.