جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
جمهوري « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

دفتر آيت الله العظمي فاضل لنكراني :
از پرداخت و دريافت وجوهات شرعيه به عنوان آيت الله فاضل لنكراني خودداري شود (29/3/1386)

در پي ارتحال آيت الله العظمي فاضل لنكراني اطلاعيه اي از سوي دفتر آن مرحوم صادر و تاكيد شده است : مقلدان آيت الله العظمي فاضل لنكراني از پرداخت و دريافت وجوهات شرعيه به عنوان ايشان خودداري كنند.

به گزارش خبرگزاري مهر در اطلاعيه نخست آمده است : ضمن عرض تسليت شهادت حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها و تسليت ارتحال ملكوتي مرجع عاليقدر جهان تشيع حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني به اطلاع عموم مومنين و مقلدان آن حضرت و وكلا و نمايندگان محترم معظم له در داخل و خارج از كشور مي رساند از پرداخت و دريافت وجوهات شرعيه به عنوان ايشان مطلقا خودداري كنند.

در اين اطلاعيه همچنين آمده است : لازم است مقلدان و مردم متدين طبق ضوابط فقهي و شرعي به مرجع تقليدي كه خود انتخاب مي كنند مراجعه نمايند.

در اطلاعيه دوم دفتر حضرت آيت الله لنكراني نيز با اشاره به حكم فقهي " بقا بر تقليد ميت " تصريح شده است : در پي سئوالات مكرر مقلدين آن مرجع فقيد معروض مي دارد : با توجه به اينكه اكثر مراجع فعلي بقاي بر تقليد از ميت را اجازه مي دهند لذا مقلدين آن مرجع فقيد مي توانند با توجه به دو نكته بر تقليد ايشان باقي بمانند.

اين اطلاعيه مي افزايد بنابر نظر اكثر مراجع فعلي بقاي بر تقليد ميت در صورتي كه مرجع متوفي اعلم باشد واجب است لذا در صورت احراز اعلميت ايشان بقاي بر تقليد ايشان لازم است .

در اين اطلاعيه همچنين در توضيح نكته دوم در امر تقليد تاكيد شده است : از آنجا كه برخي از مراجع فعلي مورد بقا را منحصر به مسائلي مي دانند كه بدان ها عمل شده و يا مقلد آنها را براي عمل كردن ياد گرفته است لذا لازم است مقلدين ايشان در غير اين موارد از اعلم مراجع زنده تقليد كنند.