جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
جمهوري « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

پيام هاي تسليت حضرات آيات سيستاني موسوي اردبيلي و نوري همداني به مناسبت ارتحال آيت الله العظمي فاضل لنكراني (29/3/1386)

بخش خبر شهرستان : حضرات آيات سيستاني موسوي اردبيلي و نوري همداني با صدور پيام ها و اطلاعيه هاي جداگانه رحلت مرجع عاليقدر تشيع حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني را تسليت گفتند.

پيام آيت الله سيستاني

حضرت آيت الله سيستاني با ارسال پيامي ارتحال آيت الله فاضل لنكراني را به عموم شيعيان جهان تسليت گفت .

در اين پيام كه نسخه اي از آن روز يكشنبه در اختيار خبرگزاري جمهوري اسلامي قرار گرفت آمده است : خبر درگذشت مرجع عاليقدر آيت الله آقاي حاج شيخ محمدفاضل لنكراني قدس سره موجب تاثر و تالم فراوان گرديد.

آيت الله سيستاني در اين اطلاعيه بيان كرده است : فقدان آن بزرگوار كه سالها از اساطين حوزه علميه مقدسه قم و از بزرگان علماي اعلام بودند و خدمات شاياني به دين و مذهب ارايه نمودند ضايعه اي بزرگ است .

اين پيام ادامه يافته است : اينجانب اين مصيبت عظيم را به آستان مقدس حضرت ولي عصر(عج ) حوزه هاي علميه مخصوصا حوزه علميه قم و فرزندان مكرم ايشان به خصوص حجت الاسلام حاج شيخ محمدجواد تسليت و تعزيت عرض مي نمايم .

آيت الله سيستاني در اين پيام از خداوند منان علو درجات را براي آن فقيد سعيد و براي عموم بازماندگان صبر جميل را مسئلت كرده است .

پيام آيت الله موسوي اردبيلي

حضرت آيت الله " سيدعبدالكريم موسوي اردبيلي " در اطلاعيه اي ضايعه ارتحال آيت الله " محمدفاضل لنكراني " را تسليت گفت . ايشان در پيامي كه شنبه شب به خبرگزاري جمهوري اسلامي ارسال كرد افزود : آيت الله فاضل لنكراني از اساتيد گرانقدر حوزه علميه قم منشا آثار و بركات زيادي در حوزه بودند.

ايشان اظهار داشت : سالها تدريس در حوزه و تربيت شاگردان برجسته تاسيس مراكز علمي و عام المنفعه ترويج شعائر دين و معالم مذهب فقه جعفري و بهره مندي عموم مسلمين از آثار علميه آن فقيد سعيد از حسنات باقيه آن مرحوم مي باشد.

آيت الله موسوي اردبيلي در ادامه اين اطلاعيه افزوده است : از ديدگاه الهيون عالم مرگ فنا و نابودي نيست بلكه رهايي از قيد و بند حيات مادي و تشرف به عالم بقا است اما درگذشت كساني كه حيات خود را وقف خدمت به دين خداوندي و تلاش براي بسط ارزشهاي الهي و مجاهدت براي هدايت انسانها به سوي معنويت و اخلاق كرده اند دردي جانكاه مي باشد.

در ادامه اين اطلاعيه آمده است : اينجانب ضمن عرض تسليت اين ضايعه مولمه به پيشگاه حضرت ولي عصر(ع ) و مراجع عظام تقليد علماي اعلام و حوزه علميه به بازماندگان آن مرحوم عموم مومنين خصوصا علاقمندان معظم له از درگاه حضرت ربوبي براي جميع بازماندگان صبر جميل و اجر جزيل و براي آن فقيد سعيد علو درجات خواهانم .

پيام آيت الله نوري همداني

حضرت آيت الله حسين نوري همداني با صدور پيامي ضايعه ارتحال آيت الله فاضل لنكراني را به مسلمانان جهان تسليت گفت .

بگزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي در اين پيام آمده است : فاجعه ارتحال فقيه عاليمقام حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني كه يكي از مراجع عظام عصر ما و ركني از اركان فقه و فقاهت و ستوني از اسطوانه هاي اسلام عزيز بود جامعه اسلام را در غم و اندوه فروبرد.

پيام ادامه يافته است : در طول تمام اين سالها آيت الله فاضل لنكراني با قلم بيان ايثار و فداكاري رسالت خود را بطور كامل انجام داد و نقش يك عالم اسلامي در حد يك مرجع والامقام را ايفا كرد.

ايشان در اين پيام بااشاره به نقش علماي اسلام در زمان غيبت حضرت ولي عصر(عج ) آورده است : علماي بزرگ اسلام با تربيت علما ومديريت حوزه هاي علميه و با اداره جوامع اسلامي و ارشاد و تربيت مسلمانان و مبارزه با دشمنان اسلام كيان اسلام را حفظ نموده و در راه اعتلاي اسلام و مسلمين از هيچ فرصتي فروگذار نكرده اند.

آيت الله نوري همداني در اين پيام آورده است : آن مرجع بزرگوار در همه لحظات عمر پربركت خود با قلم و بيان و ايثار و فداكاري رسالت خود را بطور كامل انجام داد و حتي در اواخر عمر شريف خود با وجود بيماري نيز لحظه اي اسلام و جوامع اسلامي و ارزشهاي انقلاب را فراموش نكرد.

ايشان در ادامه آورده است : درگذشت غم انگيز اين فقيه بزرگوار را به حضرت ولي عصر(عج ) رهبر معظم انقلاب حوزه هاي علميه و قاطبه علماي اسلام و فرزند ايشان و جامعه بزرگ مسلمانان تسليت مي گويم .

ايشان در پايان علو درجات را براي مرحوم آيت الله فاضل لنكراني خواستار شده است .