جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
کتابخانه
احكام و فتاوا
دروس
معرفى و اخبار دفاتر
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
اخبار
مناسبتها
صفحه ويژه
جمهوري « معرفى و اخبار دفاتر « صفحه اصلى  

برگزاري مراسم بزرگداشت آيت الله العظمي فاضل لنكراني با حضور رهبر انقلاب (2/4/1386)

با حضور حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب صبح روز پنجشنبه مجلس بزرگداشتي به مناسبت ارتحال آيت الله العظمي فاضل لنكراني در مدرسه عالي شهيد مطهري برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در مجلس تكريم و بزرگداشت فقيه مجاهد مرحوم مغفور حضرت آيت الله العظمي فاضل لنكراني كه از سوي مقام معظم رهبري برگزار شد علاوه بر تعداد كثيري از دوستان و ياران اعضاي بيت مرحوم فاضل لنكراني و جمعي از مسئولان كشوري و لشكري از جمله روساي سه قوه و رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام نيز حضور داشتند.

يك عضو مجلس خبرگان وعضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در اين مراسم گفت : آن چه از روايات برداشت مي شود آن است كه عالمان دين در سه عرصه فرهنگي اجتماعي و سياسي همواره در خط مقدمند; آيت الله فاضل لنكراني در اين سه عرصه خوش درخشيد و كارنامه زريني بر جاي گذاشت .

حجت الاسلام سيداحمد خاتمي حضور بيش از 50 سال در حوزه علميه قم را از كارهاي مهم فرهنگي مرحوم آيت الله فاضل لنكراني برشمرد و گفت : ايشان همچنين با تاسيس مركزي به نام موسسه فقهي ائمه اطهار شاگردان برجسته اي را در ابواب مختلف فقهي به طور تخصصي تربيت كردند.

سيد احمد خاتمي تاكيد كرد : از جمله موارد بصيرت آيت الله فاضل لنكراني نيز دشمن شناسي در عرصه هاي مختلف بود. ايشان چند سال پيش وقتي زمزمه هايي در مورد اين كه حرف هاي امام در مورد قتل سلمان رشدي منتشر شده بود با صراحت بيانيه اي صادر نموده و فتواي امام (ره ) در مورد قتل سلمان رشدي را وظيفه اي همگاني و براي همه زمان ها دانست .

وي در بخش ديگري از سخنراني خود به اعطاي نشان بالاي دولتي انگليس به سلمان رشدي پرداخت و گفت : امروز دولت پير انگليس اين ننگ را پذيرفته و مبارزه خود با اسلام را دنبال كرده است . آن ها بدانند كه عددي نيستند و اگر يك روزي داراي ژست ابرقدرت بودند امروز نوكر حلقه به گوش آمريكا مي باشند.