جستجو در تأليفات معظم له
 

قرآن، حديث، دعا
زندگينامه
تأليفات
احکام و فتاوا
دروس
اخبار
ديدارها و ملاقات ها
پيامها
فعاليتهاى فرهنگى
کتابخانه تخصصى فقهى
نگارخانه
پايگاه هاى مرتبط
مناسبتها
معرفى و اخبار دفاتر
صفحه اصلي  

اخبار >> دیدار

آيت‌الله العظمى فاضل لنكرانى مد ظله العالى: صداوسيما مطالب خرافي پخش نكند (سايت بازتاب ـ 5 دى 1384 - كد خبر : 32564)

 

 

آيت‌الله فاضل لنكراني، از مراجع تقليد، در ديدار معاون سياسي صداوسيما با ايشان، بر لزوم پرهيز رسانه ملي از انتشار مطالب خرافي تاكيد كردند.
به نوشته «جمهوري اسلامي»، آيت‌الله لنكراني روشنگري و اعتمادسازي در جامعه را از وظايف صداوسيما برشمرده و افزودند: بايد از اين رسانه فراگير كه به منزله دانشگاه عمومي است براي تبيين احكام و معارف الهي و مكتب تشيع استفاده بيشتري شود.
ايشان با تقدير از عملكرد راديو معارف و شبكه قرآن سيما از مسئولان ديگر شبكه‌ها خواستند در محتواي برنامه‌هاي خود، جنبه‌هاي معارفي بيشتري بگنجانند.
آيت‌الله فاضل لنكراني تصريح كردند: صدا و سيما بايد اعتماد افكار عمومي را به خود جلب كند تا در انعكاس ديدگاههاي نظام موفق باشد.
ايشان افزودند: صدا و سيما در تقويت مذهب و تحكيم مباني ديني بيشتر تلاش كند.
انتظار آن است كه مسائلي كه ممكن است فرهنگ اصيل اسلامي جامعه را مخدوش كند از اين رسانه منعكس نشود. بايد اين رسانه مسائل ناب و واقعي اسلام و تشيع را منعكس كنند. بايد از مسائل مشكوك و يا خرافي و غيرواقعي جدا پرهيز شود.
ايشان افزودند: از وظايف مهم اين رسانه معرفي شخصيت امام به نسل جوان امروز ما است بايد ابعاد علمي و تقوائي و عرفاني و سياسي امام را هرچه بيشتر براي جوانان و مردم بيان نماييد.
ايشان فرمودند: مردم بايد اعتماد كامل به اين رسانه داشته باشند بايد طوري باشد كه آنچه را كه از اين رسانه مشاهده يا استماع مي‌كنند در صحت آن ترديد نداشته باشند بايد انعكاس كننده نظريه‌هاي شخصيت‌هاي مورد اعتماد انقلاب و اسلام باشد.